400 MİLYAR DOLARLIK HATA

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
400 MİLYAR DOLARLIK HATA
Microsoft kurucusu Bill Gates geçtiğimiz günlerde Villiage Global’in etkinliğine önemli bir röportaj verdi. Bill Gates 400 milyar dolarlık hatası ile etkinliğin en önemli röportajına imza attı!

Bill Gates 400 milyar dolarlık hatası ile gündemde!

Bill Gates 1975 yılında Paul Allen ile birlikte Microsoft‘u kurdu. Microsoft, yıllar boyunca alınan riskli kararlar sonucunda trilyon dolarlık bir şirket haline geldi. Bill Gates, Villiage Global‘in etkinliğinde Microsoft ile alakalı büyük bir hatasından bahsetti.

Windows Phone işletim sistemi, Apple piyasaya girmeden önce oldukça popülerdi. Apple ilk iPhone’ları ile mobil cihazlardan klavyesini çıkartarak, yeni basit ve oldukça sade iOS işletim sistemini kullanıcılara sundu.

Tam o sıralarda Google da hızlı bir şekilde ekibini Android’in dokunmatik ekranlı telefonlara entegre edilebilecek hale getirilmesi için çalıştırdı. Tabii ki ilk hamlenin Google tarafından yapılması ile de Android yüzde 85 pazar payıylaöne çıkmayı başardı.

Gates’in hesaplarına göre ise Microsoft’un bu hamleyi kaçırması 400 milyardolara mal oldu. Bu hatayı “iyi çuvalladık” diyerek de girişimcilerin ders alması için etkinlikte paylaştı.

Şu an en çok kullanılan işletim sistemlerinden Android’i Microsoft için biçilmiş kaftan olarak ifade eden Gates, Google’a bunu kaptırmamalıydık diyerek de pişmanlığını vurguladı. Ayrıca girişimcilere “Risk almaktan korkmayın.” diyerek riskin gelişmek isteyen bir şirket için önemli olduğunu da vurguladı.

Anahtar Kelimeler:
SANKO DIŞ TİCARET, BÖLGE İHRACATININ LİDERİÖnceki Haber

SANKO DIŞ TİCARET, BÖLGE İHRACATININ LİD...

Emlak piyasasında 2019’un ilk yarısı nasıl geçti?Sonraki Haber

Emlak piyasasında 2019’un ilk yarısı nas...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!