Elbistan'da 60 Yıllık Kanal Temizleniyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Elbistan'da 60 Yıllık Kanal Temizleniyor
Elbistan Belediyesi yaklaşık 60 yıl önce hidroelektrik santrali için yapılan ve son yıllarda yaşanan yoğun kirlilik nedeniyle, ilçe merkezinden geçen su kanalında temizlik çalışmalarına başladı.

1959 yılında Elbistan Belediyesi ve Hükümet Konağı’na elektrik sağlamak için Ceyhan Nehri’nden Köprübaşına kadar yapılan su kanalında, Elbistan Belediyesi hummalı bir temizlik çalışması başlattı.

 

Özellikle son yıllarda bilinçsiz bir şekilde çöplerinde atılması ile tamamen tıkanan su kanalının temizliği ile yaşanan kötü kokulardan da kurtulmuş olunacak.

 

Çalışmalar hakkında Elbistan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “1959 yılında Elbistan Belediyesi ve Hükümet Konağı’na elektrik sağlamak amacı ile Ceyhan Nehri’nden Köprübaşına kadar açılan kanalda hummalı bir temizlik çalışması başlattık. Özellikle son yıllarda yaşanan bilinçsiz kullanım nedeni ile kirlilik hat safhalara ulaşmıştı. Ayrıca bu kirlilik şehrin içinde de kötü bir kokuya sebep olurken, diğer yandan da tehlike arz etmekte idi. Temizlik ekiplerimiz bu kanalda kısa bir süre zarfından çalışmayı tamamlayarak eski doğal görünümüne kavuşacaktır. Özellikle olası bir boğulma olayının önüne geçmek için her türlü tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. Halkımızın da temizlik sonrası bu kanala çöp atmamalarını ve gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak:Haberhanesi

Anahtar Kelimeler:
KSÜ’de Onikişubat Belediyesi Standı’na Yoğun İlgiÖnceki Haber

KSÜ’de Onikişubat Belediyesi Standı’na Y...

Büyükşehir Öğrencileri KarşılıyorSonraki Haber

Büyükşehir Öğrencileri Karşılıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!