ÇırağınyeniKampanya

Miyabb Genel Başkanı Akkurt Basın Daima Özgür Olmalıdır !

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Miyabb Genel Başkanı Akkurt Basın Daima Özgür Olmalıdır !
Abone ol
Medya İnternet Yayıncıları Basın Birliği Genel Başkanı Ebru Sema Akkurt 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Detayİçi300x250

Medya İnternet Yayıncıları Basın Birliği Genel Başkanı Ebru Sema Akkurt mesajında şu ifadelere yer verdi ; 

" Birleşmiş Milletler tarafından 1993 yılında alınan bir karar doğrultusunda, 3 Mayıs tarihi tüm çağdaş ülkelerde olduğu gibi Türkiye de de "Dünya Basın Özgürlüğü Günü" olarak

kutlanılmaktadır.
Dünya'da ve ülkemizde basın mensupları mesleklerini maddi ve manevi olarak zor koşullarda gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Gerçeklerin gün yüzüne çıkmasında ve insanların anlık olarak haber alma hakkını elde edebilmeleri adına gece gündüz gerek sahada gerekse de masa başında mesai kavramı gözetmeksizin her koşul ve ortamda çalışabilen basın mensupları insanlık adına çok önemli bir görevi icra etmektedir. 

Son on yılda özellikle gelişen teknoloji sayesinde internet haberciliğinin yaygınlaşmasıyla beraber gelen sorunların başında basın kartı ve gelir eşitsizliği gelmektedir. Bugünlerde ülkemizde küresel salgın koronavirüs sebebiyle Anadolu'da bir çok basın kuruluşu zor günler geçirirken İnternet medyasında çalışan basın mensupları ülkemizde yaşanan tam kapanma günlerinde dahi zorluk yaşamaktadır. Basın mevzuatına tabi tutulan internet medyası için hali hazırda bir kanun ile koruma altına alınmamıştır. Bu da bir çok basın mensubunun zaten zor şartlarda mesleğini icra ederken bir de resmi olarak kanun ile tanımlanmamış olmanın getirdiği zorlukla da yüzleşmektedir. Öyle umut ediyorum ki ülkemizde yakın zamanda internet medyasıda kanun kapsamına alınarak internet medyasında çalışan meslektaşlarımızın hakları koruma altına alınacaktır. Küresel salgın sebebiyle görevlerini icra ederken vefat eden ve mesleğe yıllarını veren ahirete intikal etmiş tüm meslektaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum " dedi. 

Kaynak:Haberhanesi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yardımcıoğlu Devlet Babalığını Şimdi GöstermelidirÖnceki Haber

Yardımcıoğlu Devlet Babalığını Şimdi Gös...

Başkan Nar'ın 3 Mayıs Türkçülük Günü MesajıSonraki Haber

Başkan Nar'ın 3 Mayıs Türkçülük Günü Mes...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar