Öztunç İl Başkanlığından Bombaladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Öztunç İl Başkanlığından Bombaladı
Abone ol
Chp Genel Başkan Yardımcısı Kahramanmaraş Milletvekili il başkanlığında düzenlenen toplantıda bir çok konu hakkında bomba açıklamalarda bulundu

Chp Kahramanmaraş il başkanlığında basın toplantısı düzenleyen CHP genel başkan yardımcısı Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, yaptığı açıklamada şunlara değindi;

 

SAĞLIK BAKANI DIŞI SÜSLÜ İÇİ BOŞ ÇIKTI 

Kahramanmaraş’ta covid-19 virüsü yayılıyor dün sağlık bakanı virüsün arttığı söyledi dikkat edilmesi geren bir durum kesinlikle maske, mesafe, temizlik olmalı bu işin şakası yok.

Kahramanmaraş halkının dikkat etmesi gerekir. İstanbul’da covid-19 mücadele ile ilgili Sağlık Bakanı, Emniyet Müdürü, Vali, Kurum Müdürleri bir araya gelip toplantı yapıyorlar, ama İstanbul büyükşehir belediye başkanını toplantıya çağırmıyorlar.

Bu virüs, insan veya partimi ayırıyor? Karşımızda koronayla mücadelede bile ayrım yapan bir anlayış var.

Sağlık bakanı koca ilk zamanlar iyiydi ama oda partizanlık yapmaya başladı. Sağlık bakanı koca, gittiği ilde toplantı yapıyor belediye başkanını çağırmıyor neden çünkü belediye başkanı CHP’li sayın koca halkın kendine olan güvenini bitirdi. dışı süslü , içi boş biriymiş meğerse dedi..

KAHRAMANMARAŞSPOR'A OTOBÜSÜ BEN ALACAĞIM 

 

Kahramanmaraş’ta yapılmayan stat ve destek vermek için TV’lere çıkanlara sözünüzü tutun dedi.

Stat yapacaklardı ne oldu? Kayseri,Hatay,Giresun’a Gaziantep’e yaptı  neden Kahramanmaraş’a yapılmadı bu kadar mı? nefret ediliyor Kahramanmaraş’tan ..

Kahramanmaraş spordan forma aldım diyenler parasını vermediler. Biz açıkladık diye büyükşehir Kahramanmaraş spora otobüs verdi keşke daimi verseydi

ben kendime otobüs istemiyorum Kahramanmaraş spora otobüs istiyorum.. Kahramanmaraş spor, şehrimizi temsil ediyor. Gittiği şehirde Kahramanmaraş spor olarak top oynuyor yazıktır günahtır.

Kahramanmaraş spora bir otobüs alacağım, artık kiralık araçlarla değil kendi araçlarıyla gidecekler dedi.

VATANDAŞIN ERKEN SEÇİM BEKLENTİSİ VAR 

 

Öztunç, partisinin Kahramanmaraş İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, kentteki esnaf ve KOBİ'lerin sorun, talep ve önerilerini dinleyeceklerini söyledi.

Konuşmasında çeşitli konular üzerinden hükümeti eleştiren Öztunç, "Birçok Şehirde gördüğüm bir tablo var. Vatandaş artık yorulmuş, vatandaş artık bıkmış." dedi. Öztunç, "erken seçim" tartışmaları olduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu: "Vatandaş artık erken seçim istiyor. İşçi erken seçim istiyor, esnaf erken seçim istiyor, çiftçi erken seçim istiyor. Milli irade diyoruz değil mi? Vatandaş erken seçim istiyor, hükümet neden erken seçimi istemiyor. Buyursunlar gelsinler. Bizim talebimiz olarak söylemiyorum bunu, bizim talebimiz değil vatandaşın talebi bu,

Öztunç; İl ve ilçe teşkilatlarımız esnaflarımızı gezdi. covid-19 sürecinde neler yaşadılar ekonomik olarak ne yaşadılar, bunları sordular aldıkları cevap tamamen sıkıntılı bir süreç olduğu para kazanamadıkları yönünde. esnaf kan ağlıyor. Biz tüm esnafın bu ekonomik çöküşünü rapor haline getirerek ilerleyen günlerde genel başkanımıza vereceğiz Kahramanmaraş’ın tüm sorunları teşkilatlarımız tarafından yerinde incelenerek cevaplar aranıyor dedi. İnsanlar işsiz kalıyorlar insanlar maddi gücü tükendi buhran geçiriyorlar battım bittim diyen insanları duyuyoruz artık yüz liraya ihtiyacı olan insanlar var. Genel başkanımız gurup toplantısında Kobilere ilişkin sorunları da dile getirecek.

En son Afşin Elbistan termik santralini çalıştıran çelikler Holding’e  1.500 milyar TL verildi. Teşvik olarak” daha öncede vermiştiniz Çelikler Holding’e çevreyi kirleten bacaları yapsınlar diye. Filtrede yapmıyorlar parayı alıyorlar hoop yiyorlar. "Öztunç ayrıca, Afşin- Elbistan Termik Santrali'nden dolayı bölgede yaşayan vatandaşların zorluk çektiğini yıllarca toz ve kül den kanser hastaları var  bu santrallerden dolayı hava kirliliği hat safhada bölgede çoğunlukla ölümlere neden oluyor bunun bir yaptırımı olmalı iktidar partisinin bu şirkete hala para aktarması hemde teşvik olarak  bizleri bölge halkını üzüyor dedi..

 Maalesef hükümet bu konuda ciddi adımlar atamıyor neden? Ben söyleyeyim kasa boş çünkü hazine tam takır kasalar boş. Neden boş peki? Söyleyeyim 3-5 tane yandaşa verildi hazineyi boşaltıp 3-5 kişiyi yandaşı zengin ettiler.

Öztunç; İstanbul’da köprü yapılıyor.  Görmediği, geçmediği köprünün parasını Kahramanmaraş’taki halk veriyor neden?  Garanti veriyor çünkü bu köprüden şu kadar araç geçer, geçmezse, ben veririm parayı diyor. Bunu yapacağına devlet o köprüyü kendisi yapsın. Devlet herkesten büyüktür. Maalesef hazine boşalmış durumda o yüzden artık vatandaş erken seçim istiyor, işçi erken seçim istiyor, esnaf çiftçi erken seçim istiyor. Milli irade milli irade diyorlardı değil mi? vatandaş erken seçim istiyor AK parti milli iradeden neden kaçıyor? Varsa yürekleri meydana çıksınlar vatandaş seçim olsun da kurtulalım şunlardan diyor.18 yıldır yönetemiyorlar

Kahramanmaraş’ta öyle bir belediye başkanımız var ki anket yapılsa ilk 3’ girer Türkiye’de tembellikte seçimlerden 2 yıl geçti Kahramanmaraş’ta üstüne koyduğu bir tane şey söyleyin.

 Hayrettin bey, suya indirim yapacaktı Antep Bizim suyumuzu içiyor %20 indirim yapıyor bende yapacağım demişti ne oldu indirim yapıldı mı?

Önsen köprüsünü yaptılar ne oldu?

Köprümü var orada?

Aksu çayı temizlenecekti ne oldu?

 Maraş’a hızlı tren gelecekti ne oldu? Bana gelen son açıklama Maraş Nurdağı arası kılçık yol yani banliyö treni Maraş’tan Nurdağı na gideceksin orada hızlı trene bineceksin. Çocuk mu kandırıyorsunuz? Kahramanmaraş size her seçimde yüksek oranda oy veriyor  milleti niye kandırıyorsunuz.

7 kasımda sayın Cumhurbaşkanı Kahramanmaraş’a geliyormuş umarım geldiğinde hızlı trenin temelini atar Kahramanmaraş’a.

Bir havaalanı var uçak inmiyor. Uçakları da kaldırdılar yazık günah değil mi? bu memlekete.

Bu memleketin iş adamı, gazetecisi, öğrencisi, otobüsle gitmek zorunda mı? Havaalanı var  uçak inmiyor, kışın hiç inmiyor uçak, neden? cihazları çalışmıyor. Sahipsiz Kahramanmaraş samimiyetle söylüyorum sahipsiz..

Kaynak:Haberhanesi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Elbistan Besi OSB’de Onay AlındıÖnceki Haber

Elbistan Besi OSB’de Onay Alındı

Onikişubat Belediyesi Onları UnutmadıSonraki Haber

Onikişubat Belediyesi Onları Unutmadı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar