Uğur Ateş 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuar’ında Okuyucuları İle Buluştu!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Uğur Ateş 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuar’ında Okuyucuları İle Buluştu!
Abone ol
Bu yıl 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 38. kez gerçekleşen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda Mona Kitap stantında polisiye yazarı Av. Uğur Ateş, esrarengiz Tarsus kazısının şifresini çözen “Kuantum Mektupları” kitabını imzaladı.

Polisiye tutkunları için geçtiğimiz aylarda raflarda yerini alan “Kuantum Mektupları” çok beğenilmiş ve Kuantum dünyası ile ilgilenen okuyucular da romandan çok etkilenmişlerdi.

Romanda Ateş, “İnsan hayatının amacı ve anlamı nedir?” ve “İnsan nasıl ve ne için yaratılmıştır?” sorularının cevabını verirken; okuyucular da romanın ana karakteri Sara Stern’in aradığı “gerçeği” çok sevdiler.

 

Yazar Uğur Ateş, esrarengiz Tarsus kazısızındaki gerçekleri ortaya koyan ilk romanı ile okuyucuyu her bölümünde şaşırtacak ve düşündürecek mistik bir yolculuğa çıkarıyor.

 

Kuantum Mektupları’nın Konusu

Sara Stern, Yahudi asıllı bir aileye mensup. Bir gece Türkiye Yahudi liderliğinden gelen telefon Sara Stern’i şaşkına çevirir. Gelen telefonda Yahudi ve Hristiyan vakıflarına karşı Türkiye’de açılmış davalarla ilgili Sara Stern’den ondan yardım istenmektedir.

 

Sara Stern, bir hukuk mücadelesine gireceğini düşünmektedir. Ancak mesele hiç de öyle değildir. Avukat Sara Stern, kendisini bilim, iş dünyası ve dini cemaatler arasında geçen baş döndürücü ve ölümcül bir macerada bulur.

 

Üzerine aldığı davaların arkasında kimlerin olduğunu ortaya çıkarmak için zorlu bir mücadeleye girer. Ancak yaşadıkları daha da karmaşık maceraya dönüşür.

 

Uğur Ateş

1984 yılında doğan Uğur Ateş, ilkokulu Antakya'da, ortaokul ve liseyi Adana'da okudu. Başarı Bursu ile kabul edildiği Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini de başarı bursu ile kabul edildiği Brüksel Üniversitesi'nde (VUB), Uluslararası ve Avrupa Hukuku alanında Onur Derecesi ile tamamladı. Şirketler ve uluslararası ticaret hukuku uzmanı olan Ateş, kariyeri boyunca uluslararası hizmet veren hukuk bürolarında ve çok uluslu şirketlerde görev yaptı. Uluslararası Legal500 kurumu tarafından “Türkiye'deki En Elit 100 Şirket Avukatı” arasında gösterildi. 2019 yılında yayımlanan ilk romanı Kuantum Mektupları kendine özgü tarzı ile okuyucuları tarafından büyük beğeni ile karşılandı.

Kaynak:Haberhanesi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÇÖREK OTU YAĞI ALERJİK HASTALIKLARA İYİ GELİYORÖnceki Haber

ÇÖREK OTU YAĞI ALERJİK HASTALIKLARA İYİ...

ZATÜRRE HERKESİN KAPISINI ÇALABİLİR!Sonraki Haber

ZATÜRRE HERKESİN KAPISINI ÇALABİLİR!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar