BAŞKAN ÇABUKEL - BASIN HÜR'DÜR SANSÜR VURULAMAZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN ÇABUKEL - BASIN HÜR'DÜR SANSÜR VURULAMAZ
Abone ol
İyi parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel il başkanlığında yapılan basın toplantısında son zamanlarda Kahramanmaraş yerel basınına uygulanan komisyon olayına da değindi.

İyi parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel il başkanlığında yapılan basın toplantısında son zamanlarda Kahramanmaraş yerel basınına uygulanan komisyon olayına  da değindi. Başkan Çabukel açıklamasında şu ifadeleri kullandı  ; 

" Değerli basın mensubu arkadaşlarım, kıymetli mesai arkadaşlarım evet sizler biz siyasetçilerin mesai arkadaşlarısınız. Sizler alın terini emeğini ekmeğini kaleminizden , alın terinizden kazanan fikir insanları , fikir işçilerisiniz. İktidar partisinin yeni seçilen başkanının aylardır uyguladığı yaptırımın sonucunda diğer ilçe belediyeleri ve kurumların da eklenmesiyle zor zamanlar yaşadığınızı biliyoruz. Ve bizler iyi parti olarak sizlerinde sesi olacağız. Komisyon safsatasıyla aylardır sizleri sansürleme , dizayn etme çabasına girişen iktidar mensupları. Unutuyorsunuz sizler bugün bu koltuklarda oturuyorsanız yereldeki basının gücünden dolayı oturuyorsunuz. Onlarca insanı şu kış gününde zor durumda bırakmaya hakkınız yok. Belediyeler illaki hizmet ürecetecek illaki tanıtım yapacak bunlarda öyle kendin çal kendin oyna ile değil basın gücüyle olacak. Geçmişte basına verilen adam kayırmacı ücretlerin cezasını neden bugün alın terini döken , oradan oraya ekmeğini emeğiyle kazanan basın mensubu arkadaşım çeksin. Sevgili iktidar mensubu arkadaşlarım , yetkililer basına uyguladığınız bu sansürden vazgeçin.

Anayasa Madde 26’da şöyle yazar bir hukukçu olarak konuşuyorum.

Düşünceyi açıklama ve yayma hürriyeti MADDE 26- Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

Basın hür’dür sansür vurulamaz." dedi. 

Kaynak:Haberhanesi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığından KHK açıklamasıÖnceki Haber

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığında...

Elbistan Ulu Camii ve Kent Meydanı IşıklandırıldıSonraki Haber

Elbistan Ulu Camii ve Kent Meydanı Işıkl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar