İlhan Gökalp Durmuş

İlhan Gökalp Durmuş

Mail: ilhangokalpd@gmail.com

HERKES İŞİNE BAKSIN !

HERKES İŞİNE BAKSIN !

 

Öncelikle bir kaç köşe yazarına bir başlıkta alt başlıklarla konu işleme yöntemini öğrettiğim için mutluyum. Tarzımı kopyaladılar demiyoruz feyz alıp köşe yazılarını daha da kaliteli ve akıcı hale getirdiler. Keyifle okuyorum..Biliniz...

 

Bu haftanın “ ANLAYANA “ bölümünde yine güzel bir hikaye seçtim. İşte o hikaye...

 

 Bir gün ormanda araştırma yapan Fizikçi, Matematikçi, Kimyacı, Jeolog ve Antropolog yağmura yakalanmışlar. Hemen yakınlarındaki bir orman evine giderek yardım istemişler. Ev sahibi misafirlerini güzel karşılayarak ikram hazırlamak için mutfağa geçmiş. Bu sırada ekiptekilerin gözüne evdeki soba borusu takılmış. Soba yerden bir metre kadar yukarı konularak, altına taşlarla destek yapılmış. Bunu gören ekiptekiler bu konuda kafa yormaya ve yorumlamaya başlamışlar.Kimyacı,”Adam sobayı yükselterek aktivasyon enerjisini düşürmüş, böylece daha kolay yakmayı amaçlamış” der. Fizikçi, “Adam sobayı yükselterek konveksiyon yoluyla odanın daha kısa sürede ısınmasını sağlamak istemiş” diye yorumlar. Jeolog, “tektonik hareketlilik bölgesi olduğundan sobanın taşların üzerine yıkılmasını sağlayarak yangın ihtimalini azaltmayı amaçlamış.” der.

Matematikçi, “Sobayı odanın geometrik merkezine kurmuş, böylece odanın düzgün bir şekilde ısınmasını sağlamış.” derken; Antropolog, “Adam ilkel topluluklarda görülen ateşe tapmanın daha soyut biçimi olan ateşe saygı nedeniyle sobayı yukarıya kurmuş” diye değerlendirir.

Bizimkiler aralarında böyle konuşurken orman köylüsü içeri girer ve hep birlikte ona sobanın böyle yukarıda olmasının nedenini sorarlar. Adamdan çok manidar bir cevap gelir :

– Boru yetmedi .

Demem o ki; herkesin ne yapmaya çalıştığına kafa yormayın, bazen sadece boru yetmez ... “

 

 

SAĞIR SULTAN DUYDU BİZİM SİYASETÇİLE ÇÖZEMEDİ !

 

Hayrettin Güngör Başkan seçilmesinin ardından basına küstü ya da küstürüldü. İlan ödeme takvimini görünce sanırım şoka girdi. 5’er , 10 ‘ar bin liralık faturaların dedikodusunu bende duymuştum lakin rakamların 20’binlere ulaştığını genç ve acar basın mensubu Kahraman TV muhabiri ilker’in köşe yazısından öğrenmiş oldum. Kapalı kapılar ardında yaklaşık 9 yıldır içerisinde bulunduğum basın sektöründe vermiş olduğum emeğin başkalarına peşkeş çekilmişse hakkım haramdır. Zinhar helal de etmeyeceğim...

 

Verilen ücretler tartışmaya açık bir şekilde kenarda dursun lakin  Başkan Güngör zaten kıt kanaat geçinmeye çalışan ( arsası , tarlası , ormanı , koyu cartı curtu olanlar  ) yani tuzu kuru olanlar hariç basın emekçilerinin değerli deyip cuzi rakamlarla idare et denilmesini geçtim bütün reklamlarını kesmesinin peşinden onun kararına uyan kurum ve kuruluşlar şunu unutttu. Evli çocuğu olanlar , kış geliyor hazırlık yapması gerekenler , evlenme telaşında olanlar borcu harcı olanlar ne yöne gideceğini şaşırdı kaldı.Emek verenler karda kışta yağmur da çamurda siz şemşiyelerin altındayken ( sözüm ona protokole ) gözlerini kör müydü ? Onca insanı mağdur ettiniz... Yazıktır günahtır.

 

KOMİSYON !

 

Her evde olur ya anne sorunları çözemez BABA’ya başvurur. Baba yumruğunu masaya vurur ve sorunlar çözülür ya da rafa kalkar. Basın mensuplarının sorunları da Kahramanmaraş’ın tabir-i caizse şikayet edilen BABA’sı konumundaki Mahir Ünal’a intikal etti ve iyi niyetle birşeyler yapmaya çalışıp komisyon kurdurdu.

 

İlk yorumum şuydu ; TERAZİ’DE ÖLÇÜ YOK! BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRECEKLER !

Nitekim de çıkan kararlar vs. Bizim birbirimize düşmemize , küsmemize omuz omuza sahada çalıştığımız arkadaşlarımızla selamı sabahı kesmemize kadar götürdü. Oysa Basın HANCI idi SİYASİLER VE BÜROKRASİ YOLCU idi... Düşünün en tecrübeli isimlerimizden olan Mehmet Fiskeci , Ayhan Akyol , Mehmet Taş , Abid Vanlı Mustafa Şirin vs. Yıllardır kaç siyasetçiyi karşılayıp uğurlamışlardır bu arenadan... Ben aktif olarak 3 vekil seçimi gördüm önceki iki dönemi uğurladım şimdikilerle mesai arkadaşlığı yapıyoruz. Ya da başkanlar...

 

Komisyonla ilgili son satır : En son ki toplantıda oldukça gerilen bizleri sukunetle dinleyen Ak parti il tanıtım medya başkanı Hakan Dereli ve komisyonda olan basın müdürlerine,üyelerine teşekkür ediyorum. Zira ona verilen görev ateşten gömlek idi metanetle verilen görevin terazisini şaşırmamaya dikkat ettiği kanaatindeyim.

 

BARIŞ PINARI HAREKATI

 

Detaylarıyla yazmak isterdim lakin köşe yazarımız sevgili dostum Av. Ertuğrul Odunkıran en son köşe yazısında konuyu güzelce anlatmaya başlamış o yüzden aşağıya linkini bırakıyorum oradan okumanızı tavsiye ediyorum.

 

Köşe yazısı için TIKLA

 

GIDA TÜCCARLARININ YAPTIKLARI ! VATANDAŞ KİME GÜVENSİN !

 

Şehrimizde ve ülkemizde bir çok sevilen ve sayılan dediğimiz marka aslında vatandaşı kandırarak çeşitli eklemeler ile sahtekarlığa başvurmuş. Yapmayın yazıktır günahtır özellikle döner üreticileri gariban zaten dönerden başka bişey yemiyor şehrimizde... LÜTFEN vicdanınız teraziniz olsun...Yemediğiniz malı halka yedirmeyin...

 

MÜSİAD HER GEÇEN GÜN PARLIYOR !

 

Müsiad şehrimizde Sami Kervancıoğlu önderliğinde Türkiye’de ise Abdurrahman Kaan’ın önderliğinde günden güne yaptıkları icraatlarla yükselmesini sürdürüyor. Bu başarı halkasının son üyesi şehrimizde önemli işlere imza atan genç ve başarılı isim Ali Çırak kardeşim oldu. Dilerim Müsiad geçmişteki dışı janjanlı içi boş ambalajı güzel ama yine içi boş örgütlenmiş olan derneklerin çizgisine dönüşmeden hali hazırdaki çizgisini ve ivmesini pozitif yönde artış göstererek devam ettirebilir.

 

SİYASETTE , BÜROKRASİ DE VE BASINDA GENÇLERE İHTİYAÇ VAR !

 

Gazi önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün de dediği gibi

 

Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. 

 

Gençlerin önünü kesmeye çalışanlar her kim ise her alanda ve sektörde tarih onları asla iyi hatırlamayacaktır...

 

MARPOL TV Yeni Yerinde

 

Şimdiki imtiyaz sahibi Zekeriya Okutucu kardeşimiz sektöre girdiğimden henüz sektörde bir aylık stajyer idi.Ofislerimiz karşı karşıyaydı daha sakalları dahi yoktu tanıştığımzda. Azim etti yıllar boyunca emek etti ve kurulum aşamasından bugüne kadar Marpol Tv’yi ilmek ilmek omuzlarında taşıdı. Ustası Selim Işık beyfendinin de yol göstermeleri ve destek olmasıyla Marpol Tv markası Zekeriya kardeşimizin omuzlarında yol almaya devam ediyor. Kardeşimin şimdilerde arada kesmeyi unuttuğu koca koca sakalları var henüz genç yaşta İmtiyaz sahibi ünvanı var... Yolu açık olsun diyorum...Yeni yerini de marpol tv sitesinden öğrenebilirsiniz...

BAŞKA KAHRAMANMARAŞ YOK ! 

Her zaman dediğim gibi " Başka Kahramanmaraş Yok ! " güzel memleketimiz için herkes işine baksın ! 

Önce İnsan

Önce Saygı ile...

İlhan Gökalp Durmuş

Yorum Yazın