tekir
marfi
İlhan Gökalp Durmuş

İlhan Gökalp Durmuş

Mail: ilhangokalpd@gmail.com

Kahramanmaraş’taki bir kaç güzel şey’ler

Kahramanmaraş’taki bir kaç güzel şey’ler

Evet efendiler , hanımefendiler gündem o kadar pis ki gelin ben size bu şehirde son zamanlarda yaşanan güzelliklerden bahsedeyim , eee ne diyordum yeri zamanı geldiğinde güzel şeyleri de anlatacağız.

 

AFŞİN İÇİN KÜÇÜK KAHRAMANMARAŞ İÇİN BÜYÜK ADIM

 

Cuma günü Afşin için Çal 2’nin lansmanına katıldım zaten birincisi güzeldi ikinci de ayrı bir keyif dolu olmuş emeği geçenlere bu şehir için çaba gösterdikleri için teşekkür ediyorum ve etmeliyiz.

 

Hayati Vasfi Taşyürek anısına düzenlenen bu konsepti çok sevdim bu tarz projelerin devamını dilerim. Lakin şehrimizde yapılan onlarca içi boş programın protokol ile dolup taşmasına sitem etmeden de geçemeyeceğim. İl Kültür müdürü , İl valisi , Büyükşehir başkanı vs. Bir çoğu yoktu olsun isterdim. Mehmet Akif Kültür merkezimizde de bir etkinliğin yapılmasını isterdim. Basının full kadro orda hazır kıta olmasını canlı yayınların paylaşımların daha çok olmasını isterdim. Olmadı ama umudumuz kırmayalım emek verilmiş Kahramanmaraş’ımız için güzel bir şey’di...Tebriğimizi yineleyelim...

 

BERTİZ MESARE GÜNLERİ FESTİVALİ

 

O davulcu o kadar çok kulağımın dibinde patlatmasaydı program başlamadan gitmeyecektim ama ne yazık ki fiziki anlamda başımın çok ağrımasından dolayı alanı terk ettim. Alan şahane Bertiz bölgemizin her ürünü hemen hemen hepsi alanda yerini almış kalabalık şahane idi. Programı tertipleyenlerin biraz amatörlüğü olduğunu sezdim ama giderek profesyonelleşecekleri inancını taşıyorum. Ilk’ler mühimdir sonraki organizasyonlarda daha organize profesyonel destek alınmalıdır. Alkışlıyoruz bu organizasyonu fikir aşamasından uygulamaya kadar getirenleri.

 

Bir Öneri : Kent meydanı alanımız istendiğinde çok güzel bir etkinlik alanına dönüştüğünün kanıtı bu son yapılan etkinliktir. Neden bu alan genişletilip bütün etkinliklerimiz bu meydanda olmasın ! Plan ve proje anlamında fikrimiz sorulursa yanıtlarız kafamızda oluşanları Hem de ücretsiz...

 

ÜÇ firmamız Favori Lezzetlerde aday !

 

Dondurmamız , Paçamız ve İçli Köftemiz milliyet’in düzenlediği favori lezzetlerde aday gösterilmiş gayette önde gidiyorlar. Kervan Sami Kervancıoğlu’nun dümene geçmesiyle peş peşe seviye atlamasının sonucunda Kahramanmaraş’ın tanıtım elçisi olmuş durumda.

Remzi usta ismiyle tanınan Menekşe Paça’nın sevilen siması Remzi Ulaş’ın çabalarıyla yine tek başına ulusal televizyonlar dahil olmak üzere bir çok yerde Kahramanmaraş’ın tanıtım elçisi olmuş durumda.

İstanbul’da istiklal caddesinde Mustafa Topçuoğlu’nun önderliğinde içli köfte kültürümüzün sınırları istanbul’uda aşıp bir çok yabancı turist’in ilgisini çekmeyi başarmış hatta Onikişubat Bayramımızda çete elbisesiyle istiklal caddesinde dolaşarak içli köfte dağıtmış ve her köfte verdiğine bugün Kahramanmaraş’ımızın Kurtuluş günü diyerek tanıtmıştır. Üç firma’yı ve üç şahsı tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

 

Doğa’da Kahramanmaraş Türküleri Söylüyorlar

 

 Müzisyen çevrem o kadar çok ki anlatamam Furkan Pehlivan kardeşimizi yıllardır tanırım Özkan Zarifoğlu kardeşimizle yeni tanıştık. Bir mekanda karşılaştık yeni başlattıkları projeden bahsettiler yaptıkları videoları izlettiler. Dedim ki vay kardeşim ne güzel bir işe başlamışsınız.

Neden mi ? Bu adamlar bizim adamlar , bizim topraklarımızın türkülerini youtube aracılığıyla insanlara ulaştırmaya çalışıyor öyle çok pahalı aletlerle de değil ellerinde ki telefonlarla çekip atıyor umarım ilerleyip daha profesyonel çalışmalara imzalarını atarlar ( Biz tabiki elimizden geldiğince destekleyeceğiz. )

 

Evet sizlere bu hafta hoşuma giden güzel işler başarmış ya da başarmaya çalışan insanlardan kurumlardan bahsettim. Her zaman dediğim bigi BAŞKA KAHRAMANMARAŞ YOK ! kalın sağlıcakla...

 

Önce İnsan

Önce Saygı ile

İlhan Gökalp Durmuş

Makale Yorumları

  • Birgül Erdoğan08-10-2019 21:01

    Kahramanmaraş gastronmide umarım hakettiği değeri bulur.Tebrikler..

Yorum Yazın